top of page

FBS Tavan Sistemleri (Patentli)

Estetik, Fonksiyonel ve Dayanıklı Çözümler 

Bütem Metal olarak, her türlü mekan için estetik ve fonksiyonel metal asma tavan çözümleri sunuyoruz. Modern mimariye uygun, dayanıklı ve özelleştirilebilir tavan sistemlerimizle, alanlarınıza değer katıyoruz.

Ürün yelpazemiz, geniş bir tasarım çeşitliliği ile birlikte gelmekte ve her biri, hem görsel hem de işlevsel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere özenle hazırlanmaktadır. Baffle, clip-in, hook-on, sismik, slimline ve daha fazla çeşitlilikteki tavan sistemlerimiz, her türlü iç ve dış mekan gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır. İster modern bir ofis alanı, avm, metro isterse geleneksel bir ticari mekan olsun, Bütem Metal’in metal asma tavan çözümleri her ortama uyum sağlar.

Ürünlerimiz sadece estetik değil, aynı zamanda son derece dayanıklıdır. Ürünlerimiz, uzun süreli kullanım ve minimal bakım gereksinimi ile sizlere mükemmel bir yatırım fırsatı sunar. Metal asma tavanlarımız, ses yalıtımı ve enerji verimliliği gibi fonksiyonel avantajlar sağlayarak mekanlarınızın konforunu ve görsel deneyimi artırır. 

Bütem Metal, her türlü metal asma tavan ihtiyacınız için profesyonel çözümler sunar. Projelerinizde estetik, fonksiyonellik ve dayanıklılığı bir arada arıyorsanız, bizimle iletişime geçin ve kaliteyi keşfedin.

FBS Metal Asma Tavan Sistemleri-3

Patentli FBS sistemi yapı çelik konstrüksiyonu arasında düzenli ve yapı formuna uyumlu geçişi sağlayan bir askı sistemi oluşturan ara katmandır. Dizayn ve süperpoze doğru yapıldığında, MEP ve IT elemanları ile tavan birlikte taşınabilir, yüksek taşıma kapasitesi sayesinde ihtiyaç durumunda pahalı bir imalat olan kedi yolu görevi görebilir. Kullanılan taşıyıcılar fırın boyalı olması sebebi ile korozyona daha dayanıklı olup daha uzun ömürlüdür.

FBS Metal Asma Tavan Sistemleri Teknik-1
  • Bina tipi nedeniyle asma tavan sistemine uygun bir askı noktası bulunmadığında, FBS proje için doğru üründür.
  • FBS sistemi ayrıca MEP ve IT bileşenlerini taşımak üzere tasarlanabilir.
  • Çatı çelik konstrüksiyon sisteminden asılı noktalar oluşturmak için 8 m mesafeye kadar açıklık patentli kelepçelerle geçmek mümkündür.
FBS Metal Asma Tavan Sistemleri İçerik-1
FBS Metal Asma Tavan Sistemleri Patentli Sistem-1

PANEL MALZEME SEÇENEKLERİ
Galvaniz Çelik/Alüminyum/Paslanmaz Çelik 


AKUSTİK
Akustik kumaş ile αw: 1,00 e kadar yüksek ses yutma değerleri  


NEM
Galvaniz panel: 90% RH
Alüminyum panel: 100 % RH 

 
IŞIK YANSITMA  
Perforesiz: 9010 Boyalı % 86
Perforeli: 9010 Boyalı % 72

 
HİJYEN  
Anti-Mikrobiyal boya sayesinde, panel yüzeyindeki bakteri oluşumunu engellemede yüksek performans sağlanır.  
 
BOYA
Boya öncesinde, hassas yüzey temizliği ve fosfat kaplaması uygulanır. 6 robot kollu elektro static system sayesinde minimum 60 mikron boya panele uygulanır ve 180 mt uzunluğundaki fırında pişirilir. Tüm boyama işlemi otomatik olarak bilgisayar kontrolünde gerçekleşir.

bottom of page